M8 - nejde vrátit zpět do oficiálního stavu

Odpovědět
jarek
Přispěvatel

Re: M8 - nejde vrátit zpět do oficiálního stavu

Nový příspěvek od jarek » 30 pro 2016 21:35

normalka jsem to prepl na vyvoj. obdivuji vasi sestavu nervovou. nekolikrat jsem to na youtube videl, jen na jine grafice asi od lizatka a v jazyce ze zamori. dekuje se uctive. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 30 pro 2016 22:03

NZ. To bylo podle mého zatím to nejméně podstatné.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 31 pro 2016 15:37

pane jirko binare, do noveho roku hodne zdravi a trpelivosti s novymi kopyty zde na vasem foru preji vam. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 31 pro 2016 15:57

Díky. I tobě hodně štěstí.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 01 led 2017 11:18

pane jirkobe dobrej den. kapku jsem se zacetl rune po internetu a se pise zhruba tohle na diskusi: nainstalovat LASTPASS nebo nainstalovat FASTPASS a to je firmware od nejakeho vyvojare. pres tyto aplikace se da dostat do fotaparatu a nastavit asi. vice mene jsou to systemy propojovaci. dale my bejt v telefonu sd karta o velikosti 16 G. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 01 led 2017 11:22

O ničem podobném jsem v souvislosti s kamerou v HTC M8 v životě neslyšel, takže neporadím.
Je třeba rozlišovat souvislosti - jestli je skutečně určeno pro konkrétní typ zařízení.

Pokud jsi zkusil, tak jak jsem psal oficiální ROM znovu alespoň dvakrát přes paměťovou kartu nainstalovat a pořád nic, tak to je s fotoaparátem konečná.
Podobným pokusům dávám maximálně tak 0,001% úspěšnosti.

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 01 led 2017 12:14

instalace 2x za sebou sla. ted jsem zkousel fotoaparat vynulovat a dat do nouzoveho rezimu. fotak znazornil na chvili focene misto, ale zadna moznost foceni se nenaskytla. kdyz kliknu na ikonu fotaku tak sporadicky se spusti ruzne moznosti. treba nekdy nejde zvuk na kkliknuti a nebo neni moznost cokoli nastavit. fotak se otevira tak na 3-4 sekundy. z toho jen jednou po restartu se obraz zachytil. neco bude asi fat pokazeny). jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 01 led 2017 12:55

To co popisuješ vypadá spíše na sw problém.
Pokud je telefon i po přeflešování v češtině bez jakéhokoliv zásahu, tak si myslím, že ROM není v zařízení kompletně naflešovaná - to bych bral jako takový markant. Čeština by neměla být v této ROM dostupná, alespoň si to myslím.

Zkoušel jsi přes HTC Fuction Test (*#*#3424#*#*) otestovat kameru?

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 01 led 2017 17:17

zkousel jsem ruzne kody a nyni i vas. je to jako by se otevrel fotak. 3-4 sekundy a vypne. potazmo si myslim, ze nemam spravne nactenou pametovku. lovim jak ji aktualizovat, ale fotak mam asi primo na interni pamet nastavenou. jak pisu pustte burana do mesta a vykoupi levne zbozi))). myslim si, ze neumim nic a se ucim. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 01 led 2017 17:28

Pokud je to tak, tak si myslím, že laborování s různými příkazy, aplikacemi apod je zbytečné.

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 01 led 2017 19:17

pane, je to divne, ale je. neco neni ve stavu sto procent. nyni fotak fotil asi jednu polovinu minuty a to tak, ze se fotky na kartu ulozily. pak se odmlcel a zase je to ve starych kolejich. takze prvni foto je na svete. jarda

Edit: mate pravdu ve vsem, ja laboruji a snazim se to dopilovat. pokud dam telefon schladit ven na par minut tak si fotim jako frajer a to trva asi pul minuty, pak mam smulu. fotky jsou ulozeny na kartu. v telefonu bude asi silnejs systemova kontrola tak zrejme se fotak odpoji az kontrola babegne(laicky receno). umi fotit s bleskem. kdyz se odmlci fotak tak svetlo jde zapnout normalne. dale nejde ani predni kamera a pokud vim tak konektory jsou ny sobe nezavisle. cili softw. take nevim jestli funguje gps. protoze me na to upozornuje paraglide wario. dale muze byt pomala SD. buj jinou romku nebo dopilovat nynejsi. nekdo na inzerci tento tel. prodaval. volal jsem tam a fotak mu nesel po preinstalaci. takze nejaky aspekt je ukryty a vylucovaci metodou je k nemu blizko. jarda

Edit2: mrkl jsem se na verzi androidu a dalsi v telefonu. android 6.0, htc verze sense 7.9. pak jsem na netu nasel povidani). verze google a tady v prekladu google. ja to pochopil, ze tento softw. je vyvijeny pro htc one9.

Android 6.0 Marshmallow je nejnovější verze mobilního operačního systému Google. To dělalo jeho debutovat na Nexus 5X a Nexus 6P, dvojitou porci Marshmallow odstartovat novou generaci zařízení se systémem Android.

Aktualizace následně válí na stávající zařízení Nexus stejně jako výchozí pochod do dalších výrobců. Ve vzácném výskytu tak brzy poté, co šel veřejnost, viděli jsme také spuštění prvního non-Nexus Marshmallow zařízení, HTC One A9.

Je to aktualizace, která přichází v důležitém okamžiku pro Android. Lízátko udělal hodně přesunout tuto platformu do místa, kde se postavil na vlastních nohou, s více spotřebitelů lesku než v předchozích vydáních. Co následovalo byl lehčí vzít na Android od jiných čtvrtí, s nedávnými na trh zařízení, kteří se rozhodli lépe objetí Android, spíše než jezdit zasahují do jeho sladkost.

- REKLAMA -

To byla zpráva s HTC One A9, ale také jsme viděli likes Sony přičemž lehčí přístup na Z5, jakož i citlivé ladění od BlackBerry Priv, as více opt, aby se zabránilo zdvojení funkcí a vlastností.

Ale ve své nejčistší podobě, jak dobře je Android 6.0 Marshmallow?

Edit3: ja vim, zasobuji a tapetuji vam diskusi. ovsem ted jsem se mrkl na toto video je to system osmicky, ja v mem mam devitku fotak a graficky je to malinko jinak. mozna by stacilo do binaru malinko neco prepsat a jelo by to nebo orig camera M8. takze si myslim, ze kdyz bude mit problem steny, neni treba zbytecne do telefonu lozit a laborovati. cetelo by to vymenit nebo doladit data. jarda

Edit4: video camera M8

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 02 led 2017 08:40

Myslím si, že není ve stavu sto procent sw.
Musím to opakovat zas a znovu, ale nedošlo ke kompletnímu přeflešování ROM přes paměťovou kartu - pokud je v zařízení bez dalšího zásahu dostupná čeština.

Video je z verze SW ihned po vydání zařízení v roce 2014: Android KitKat (t.j. AD verze 4.4) s HTC Sense 6.0. Takže rozdíly ve vzhledu tam určitě musí být vidět.

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 03 led 2017 11:05

jte znaly a mate pojem. pane jirkobe, dam telefon ven a za deset minut necelych mohu fotit pul minuty. a ted babo rad. jeli nejaky okruh spojeny vlkosti, ktera se vytvori pri kondenzi na cipu nebo se mechanicky pripoji nejaky kontakt co nedolehal. kamera predni a zadni neni na jednom portu, takze samotne kamery mohou byt funkcni. neco pred jejich pripojenim je jinak nez ma byt. vyhledal jsem podle oznaceni androidu podobny firmware room. nechal v telefonu robalit a vyhledal kameru, jenze zrovna tu mi system v telefonu nenechal nainstalovat. sem tam nejaky program sel bez problemu. jmenuje se SkyDragon+M8+Ghost.zip. prave tato romka ma velmi zajimavy fotak i korektor fotografii pro lidi mlade a hrave. bud to dostat tu kameru do systemu a nebo nahrat celle ruum, ale ja neumim ani jedno)). jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 led 2017 11:48

Nemá smysl flešovat různé ROM bez dodržení všech výchozích podmínek. Fotoaparát to určitě neopraví.
A těmi výchozími podmínkami je S-OFF, aby bylo možné naflešovat upravený fw - boot. To je psáno ve zdroji ROM - bez toho nemá smysl zkoušet.

Určitě doporučuji naflešovat několikrát znovu oficiální ROM co jsem na ní dával odkaz. Pouze ta může tento problém opravit a pokud to nedokáže ta, tak žádná jiná. Pokud máš po naflešování této ROM v zařízení češtinu, tak ROM nebyla přeflešována kompletně.

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 03 led 2017 12:04

vazeny jirkobe. pri naflesovani tohoto systemu je v podminkach skryto, ze jazyk cesky naskoci a je to pro podminky google. takze zadny div. je to dane. jinak jsem zkousel hned po nahrani probrnkat fotak a nepodarilo se. vcera jsem zkusil z bootloaderu dat factory reset. tento zavadec nema ny vyber sterac a sd kartu. pouze se zada jeden prikaz na F.reset a neni cesty zpatky. vysledek stejny. a jak zustane sd karta zasunuta tak am smulu. jinak je grafika nova, pekne udelana, vypada na nizko zatezovou, ale kdyz se mrknu na velikost zapisu na disku tak je 7 giga. coz se mi zda na telefon docela pecka. uloziste 16 giga a z toho polovina je operacni system. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 led 2017 12:16

jarek píše:pri naflesovani tohoto systemu je v podminkach skryto, ze jazyk cesky naskoci
Kde? Nevím o tom.
jarek píše:a je to pro podminky google
Nerozumím. Kde jsi tohle vyčetl? Nikdy jsem o podobné věci neslyšel.
jarek píše:vcera jsem zkusil z bootloaderu dat factory reset. tento zavadec nema ny vyber sterac a sd kartu
:shock: V Menu BL je Factory Reset. To úplně stačí, nic jiného není potřeba.
jarek píše:a jak zustane sd karta zasunuta tak am smulu.
Nerozumím. Proč? V čem smůlu?
jarek píše:ale kdyz se mrknu na velikost zapisu na disku tak je 7 giga. coz se mi zda na telefon docela pecka. uloziste 16 giga a z toho polovina je operacni system.
7GB je volných?

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 03 led 2017 13:18

myslim, ze jakmile je zastrcena karta tak si z ni boot neco vycucne pri flash systems. podivam se do pameti telefonu a polovina je jen system z 16 giga celkove pamet. priblizne , nikoli na byty. cca. informace o jazyku se da vycist, ja to cetl. v podminkach. je to zjednodusene a prakticke. jinak system naskoci v jazycich naprogramovanych. jak se strci simka a pripoji k internetu tak cestina hupne sama. bez prace -kolace. ja zkusim podle vas to nekolikrat flash, se priznam, ze jsem chtel se vyhnout tomu, jen ten fotoaparat je problem. patri mezi zajimave prvky a je skoda aby zustal bez funkcnosti. v podstate je mi jedno zda tam mlade strcim google nebo jiny system, jen kapku funkcni). je to drina, vazeny pane. jarda

Edit: opet vopomnel. normalka me stve, ze to v jinem telefonu jede a v tomto nikoli. muze byt klidne chyba v telefonu. akorat nevim proc pri instalaci to pise 2x bypass. neco se obchazi a muze se lecos neprepsat a nebo tomu nerozumim. jarda

Edit2: nahral jsem to znova, stejne. nekde bude neco a ja nevim co. serial je to dlouhej. uspech velky jen ten fotak. jede to bez simky, v zakladnim jazyce a situace stejna. zkusit nejak nahrat samostatny fotak pres fatboot by to asi chtelo. nechce se mi trapit procesor, protoze se to pri techto oparacich hreje. jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 led 2017 19:27

jarek píše:myslim, ze jakmile je zastrcena karta tak si z ni boot neco vycucne pri flash systems
Ne.
jarek píše:podivam se do pameti telefonu a polovina je jen system z 16 giga celkove pamet. priblizne , nikoli na byty. cca.
Mělo by být po naflešování 10,5 GB volných. Tak to bylo na AD KK.
jarek píše:informace o jazyku se da vycist, ja to cetl. v podminkach.
Kde, nikde jsem nikdy nic podobného neviděl, nečetl ani nezažil.
jarek píše: je to zjednodusene a prakticke.
:o Nerozumím.
jarek píše:jinak system naskoci v jazycich naprogramovanych. jak se strci simka a pripoji k internetu tak cestina hupne sama. bez prace -kolace.
Nic takového jsem (u HTC (na M8)) nikdy neviděl. Jazyk se musí při prvním nastavování zvolit ze seznamu nabízených anebo změnit přes menu. Je to nesmysl, protože když např. v létě používám chorvatskou SIM, tak také nemám telefon v (srbo)chorvatštině.
jarek píše:v podstate je mi jedno zda tam mlade strcim google nebo jiny system
Žádný jiný systém než AD od Google tam "nestrčíš". Možná jiný než oficiální AD od HTC.
jarek píše:ze to v jinem telefonu jede a v tomto nikoli.
Na tom není nic neobvyklého. Je to jenom technika a v tvém případě rozbitá. Buď se opraví: sw kompletním přeflešováním oficiální ROM anebo hw a to je v tomto případě nepravděpodobné, protože je to nerentabilní anebo vyhodí - jiná možnost a varianta neexistuje.
jarek píše:akorat nevim proc pri instalaci to pise 2x bypass
Tím se vůbec nezabývej, stejně to ani ty ani nikdo jiný neovlivní. Systém si to hlídá a řeší sám. Podstatné je, aby flešování vždy i po dvou automatických restartech pokračovalo vždy dále až do kompletního úspěšného konce.
jarek píše:zkusit nejak nahrat samostatny fotak pres fatboot by to asi chtelo
Nesmysl a ztráta času. Nic takového nepomůže.

Velikost staženého souboru oficiální ROM odpovídá uváděné velikosti a provedl jsi u souboru kontrolu MD5 součtu jestli souhlasí s uváděnou hodnotou?
Velikost: 1.6GB
md5: 469c3b8504ce2a2c8aae0fde17bfe028
Kontroluj především MD5 součet až u souboru nakopírovaného na paměťové kartě!!!
Program na kontrolu MD5 zde v #1.36.

jarek
Přispěvatel

Nový příspěvek od jarek » 03 led 2017 19:38

MD5 jsem neprovedl. tady jsem ji nemel moznost nastavit. bude nekde hmatatelna, ale ja ji nenasel. na lizatku se nabizela sama. tady je to jinak a ja nebystry. zkusil jsem ted z htc flash na sence 7. trva to dlouze tak nevim zda se to seklo nebo jede. napinak). jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 led 2017 19:43

Nezlob se, ale nepochopil jsem z toho co jsi napsal skoro nic. Zkus se při popisu toho co provádíš více rozepsat.

Odpovědět