Můžete kouřit drobky jako daby?

Můžete kouřit drobky jako daby?

Co je to Crumble?

Na začátku je nutné vysvětlit, co vlastně crumble je. Tato forma koncentrované konopí se typicky vyznačuje svým rozdrobeným, tříštinovým vzhledem a je často vyhledávána pro svou lahodnou chuť a silné účinky. Crumble je odvozen z BHO, což znamená Butane Hash Oil, které je vyrobeno za použití butanu, jakožto rozpouštědla, aby se oddělily těžké pryskyřice od květin marihuany. Díky tomuto procesu má koncentrát vysoký obsah THC a jiných kanabinoidů, který může dosahovat až 80% až 90%. Já sám jsem vyzkoušel několik různých druhů crumble a mohu potvrdit, že účinky jsou opravdu silné. Ale jak se crumble kouří?

Kouření Crumble jako Dabs

Osobně můžu říct, že jsem velký fanoušek dabingu. Dabbing je proces aplikace malého množství koncentrované konopí na horkou skleněnou plochu a inhalace výsledné páry. Pokud kouříte crumble jako dabs, postup je v podstatě stejný jako u dalších koncentrátů. Potřebujete dabovací nástroj, který se obvykle skládá z vodní dýmky (zvané též dab rig) a titanové, skleněné nebo kvartové "čepičky", kterou se zahřívá butanový hořák a na kterou se poté aplikuje koncentrát. Při kouření crumble je ale důležité mít na paměti několik tipů. Prvním z nich je, že crumble je mnohem snazší manipulovat, pokud nástroje předem navlhčíte. To znamená, že místo toho, abyste se snažili nabírat sušou lžičkou, která koncentrát odmítá uchopit, můžete nástroj lehce navlhčit a tím se crumble pohodlněji manipuluje.

Alternativní metody kouření Crumble

Tím, že crumble je tak univerzální koncentrát, není dabbing jediný způsob, jak ho kouřit. Tady je několik dalších oblíbených způsobů, jak se crumble dá kouřit.

  • Vape Pen: Vape pen lze použít k inhalační konzumaci crumble. Je to pohodlný a diskrétní způsob, jak si užít tento koncentrát, kdekoliv jste.

  • Blunts a Joints: Crumble můžete roztrhat a přidat ho do vaší oblíbené svinovací směsi pro extra silný blunt nebo joint.

  • Ruční dýmka: Crumble lze také kombinovat s květy v ruční dýmce pro extra silný hit.

Zdravotní rizika a bezpečnost při kouření Crumble

Je vždy důležité být obezřetný při kouření jakékoliv formy konopí, včetně crumble. To je zvlášť pravda, pokud jde o dabbing, kvůli vysoké teplotě, která je zapotřebí pro tento proces. První a nejdůležitější věcí k zapamatování je, že byste vždy měli dabovat při nízké teplotě. Když se koncentrát přehřeje, může měnit chemickou strukturu kanabinoidů a terpenů obsažených v konopí, což může vést k nepříjemným účinkům, včetně nepříjemného pocitu v hrdle a plicích. Dabování při nízké teplotě vám také poskytne lepší chuť a zážitek.

Osobní zkušenosti a doporučení k kouření Crumble

Poprvé jsem crumble vyzkoušel v průběhu jedné z mých návštěv Amsterodamu. Vnímal jsem jí jako exotickou specialitu a po první dábce jsem okamžitě pochopil, proč je mezi konopnými entuziasty tak oblíbená. Již několik let jsem pravidelným uživatelem konopí a to jak pro zábavné účely, tak pro zvládání stresových situací v životě. Crumble mi ale poskytla úplně nový zážitek. Byla to silná, ale zároveň velmi příjemná zkušenost. Pravidelně udržuju dabbing na nízkých teplotách, protože teprve pak si můžete plně vychutnat chuť a synergický účinek kanabinoidů a terpenů. Navíc, když člověk dbá na nízké teploty, je dabbing mnohem šetrnější k plicím.

Závěr

Na závěr bych řekl, že crumble je určitě koncentrát, který stojí za vyzkoušení. Ať už ho dabujete, používáte ve vape pera nebo ho přidáte do svého oblíbeného jointu, můžete čekat silné a příjemné účinky. Pro začátečníky bych doporučoval začít s malými dávkami, protože obsah THC může být velmi vysoký. Ale jakmile se s tímto úžasným koncentrátem seznámíte, může se stát skvělým doplňkem vaší konopné rutiny. Ať už jste zkušený dabber nebo jen nováček v konopném světě, crumble vám určitě nabídne zážitek, který si budete dlouho pamatovat. Ale, jak vždy, pamatujte na to, že je důležité užívat konopí zodpovědně a informovaně.

Jakub Dvořák
Jakub Dvořák

Jako odborník na hmota HHC H4CBD, CBD, THCP, THCV, HHC-P, HHC-O a vapování, pracuji v přední české laboratoři pro výzkum kanabinoidů. Mým cílem je přispět k pochopení a rozvoji využití těchto slibných látek. Mimo práce se rád věnuji psaní o CBD a vapingu pro různé magazíny a online portály, kde šířím své odborné znalosti. Rád také fotografuji a procházím se po krásách české přírody ve svém volném čase.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *