Může Delta 8 způsobit, že neprojdete testem na drogy?

Může Delta 8 způsobit, že neprojdete testem na drogy?

Rozumíme Delta 8 THC

V první řadě bychom měli pochopit, co to Delta 8 THC vůbec je. Je to takový ten trochu výstřední bratranec Delta 9 THC, což je hlavní psychoaktivní složka běžného konopí nebo marihuany, jak ji někteří z vás mohou znát. Delta 8 se však přirozeně vyskytuje v konopí pouze v malém množství. Je to v podstatě ten vyvolený, koho upřednostňují různí výzkumníci a vědci. Víte, já jsem během různých diskuzí s lidmi napříč komunitou zjistil, že existuje tolik lidí, kterým se totožnost Delta 8 docela líbí. Je jako ten introvertní člen rodiny, který ale stále dokáže zapůsobit na určité lidi.

Co Delta 8 dělá?

Delta 8 THC je vlastně takový poloviční pajdaš s Delta 9 THC. Má mnoho vlastností, které jsou srovnatelné s běžnějším THC, ale existují mezi nimi i některé rozdíly. Stručně řečeno, Delta 8 dokáže poskytnout mírnější "high" než Delta 9 a má také méně vedlejších účinků. Pokud mám toto srovnání přirovnat k něčemu, tak Delta 8 je jako když Zdeněk, můj papoušek, zpívá místo toho, aby křičel. Je to stále stejný zvuk, jen je trochu jemnější a laskavější na mé uši.

Delta 8 a testy na drogy

Pojďme nyní k jádru pudla. Může Delta 8 způsobit, že selžete na drogovém testu? Krátká odpověď je ano. Vždyť v podstatě je to těžké vědět jistě, protože rozpoznávání delta 8 THC na drogových testech závisí na mnoha faktorech. Například na kvalitě a citlivosti testu a také na těle konkrétní osoby. Ale pokud vás testují na metabolity THC, pak je docela pravděpodobné, že u vás na testu vyjde pozitivní výsledek, pokud jste konzumovali Delta 8. Je to poměrně isté, chápu však, že může být zmatek.

Otestujme teorii

Abych byl úplně jasný, rozdíl mezi Delta 8 a Delta 9 je docela tenká hranice. Dává to smysl, pokud o tom přemýšlíte. Jsou to dva různé kanabinoidy, ale pocházejí ze stejné rodiny. Je to jako když se snažíte porovnat můj papoušek Zdeněk a kočku Bobinu. Ano, obě jsou to zvířátka a obě mají své jedinečné rozdíly, ale jsou prostě obě zvířátka. Stejně tak, i když má Delta 8 a Delta 9 několik rozdílů, stále jsou to kanabinoidy a oba mohou vyvolat pozitivní výsledek na drogovém testu.

Mé vlastní zkušenosti s Delta 8 a testy na drogy

Pro vědecké účely, a také proto, že jsem byl zvědavý, jsem se jednou otestoval na THC poté, co jsem konzumoval Delta 8. Nebylo to tak dávno, vzpomínám si, jak Bobina lehla vedle mě, když jsem čekal na výsledky. A co si myslíte? Byl jsem pozitivní. Nechci ale, aby se vám to stalo, pokud se potřebujete testovat na THC v rámci zaměstnaneckého screeningu nebo něčeho podobného. Já jsem se otestoval, abych vám mohl poskytnout tato data. Vy byste to neměli dělat. Mým cílem je informovat vás, ne vás do něčeho namočit.

Závěrečné myšlenky

Pokud jste tedy fanouškem Delta 8 a zároveň se blíží váš drogový test, s největší pravděpodobností ten test pro vás nebude příliš příznivý. A jestliže jste stejně jako já, když jsem se poprvé naučil o tomto úžasném kanabinoidu, je pravděpodobné, že se můžete cítit trochu zklamaní. Ale pudla se nehází do škarpy. Vše má své plusy a mínusy a pravdou je, že i když je Delta 8 skvělý kanabinoid se spoustou potenciálu, přesto může vést k pozitivnímu výsledku na testu na THC. A to je něco, co bychom měli všichni mít na paměti.

Jakub Dvořák
Jakub Dvořák

Jako odborník na hmota HHC H4CBD, CBD, THCP, THCV, HHC-P, HHC-O a vapování, pracuji v přední české laboratoři pro výzkum kanabinoidů. Mým cílem je přispět k pochopení a rozvoji využití těchto slibných látek. Mimo práce se rád věnuji psaní o CBD a vapingu pro různé magazíny a online portály, kde šířím své odborné znalosti. Rád také fotografuji a procházím se po krásách české přírody ve svém volném čase.

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná. Povinná pole jsou označena *